Достапни линкови

Израел со зголемени безбедносни мерки по нападите во Индија и Грузија


Полицијата врши истрага на израелскиот дипломатски автомобил по експлозијата во Њу Делхи

Полицијата врши истрага на израелскиот дипломатски автомобил по експлозијата во Њу Делхи

Израелската полиција соопшти дека ги зголемила безбедносните мерки во земјата и во странските мисии по бомбашките напади кои таргетираа изрелски дипломати во Индија и Грузија. Според полицијата, зголемени се безбедносните мерки на јавните места, странските амбасади и меѓународниот аеродром.
Во меѓувреме индиските и грузиските власти соопштија дека ќе ги откријат лицата кои стојат зад нападите, при кои беше повредена сопругата на израелскиот дипломат во Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG