Достапни линкови

logo-print

Лицето кое се закани со бомбашки напад на холандскиот аеродром е руски државјанин


Апсењето на осомничениот кој се закани со бомбашки напад на аеродромот Шипхол

Апсењето на осомничениот кој се закани со бомбашки напад на аеродромот Шипхол

Холандската полиција соопшти дека мажот кој се закани со бомбашки напад на аеродромот Шипхол бил четириесетгодишен руски државјанин. Руската амбасада во земјата соопшти дека неможе веднаш да ја потврди информацијата.
Осомничениот на присутните во аеродромот им кажал дека има бомба и потоа се заклучил во тоалетот, каде го уапси полицијата.
XS
SM
MD
LG