Достапни линкови

logo-print

Полицијата во Бахреин го спречува одржувањето на протестите


Полицијата вчера употреби солзавец за да ги растера демонстрантите во Бахреин

Полицијата вчера употреби солзавец за да ги растера демонстрантите во Бахреин

Полицијата во Бахреин се обидела да ги растера демонстрантите кои ја одбележуваат годишнината од про-реформските протести во земјата. Демонстрантите неколку пати се обиделе да стигнат да плоштадот Перл, кој во минатата година беше центарот на протестите на шиитите против сунитските власти, но биле блокирани од безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG