Достапни линкови

logo-print

Уапсено лицето кое се закануваше со бомбашки напад на холандскиот аеродром


Холандската полиција соопшти дека го уапсила мажот кој се закануваше дека ќе изврши бомбашки напад на аеродромот Шипхол. Полицијата го пронашла мажот заклучен во тоалетот на аеродромот и по комуникацијата со професионални преговарачи тој бил ставен под контрола.
Полицијата не потврди дали мажот навистина носел експлозив. Аеродромот по акцијата на полицијата повторно функционира нормално
XS
SM
MD
LG