Достапни линкови

logo-print

Закана за бомбашки напад на аеродромот во Амстердам


Полицијата во Амстердам соопшти дека некои делови од аеродромот Шипхол биле евакуирани поради закана за бомбашки напад. Според извештаите, две третини од аеродромот, кој е еден од најголемите во Европа биле евакуирани.
Холандската полиција го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG