Достапни линкови

logo-print

Ердоган пуштен од болница


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган синоќа бил пуштен од болница, по втората хирушка интервенција. Според кабинетот на Ердоган, ќе одмарал неколку дена во неговата резиденција во Истанбул, по што ќе се врател на редовните должности.
XS
SM
MD
LG