Достапни линкови

logo-print

Во Собранието денеска интерпелација за Јанкулоска


На дневен ред во Собранието на РМ денеска ќе се најде прашањето за интерпелацијата за работата на минстерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. Интерпелацијата ја покрена опозициската НСДП на Тито Петковски во врска со случајот „Кампања“ и следењето на комуникациите на Љубе Бошкоски. На барањето за интерпелација се потпишани сите пратеници од опозицијата. Јанкулоска посочи дека на Тито Петковски му било понудено да се сретне со било кој претставник на Министерството за внатрешни работи, а Петковски, пак,наведе дека отворената покана на министерката важела за се`, освен за случајот кој ја интересира опозицијата.
XS
SM
MD
LG