Достапни линкови

logo-print

Арапската лига бара ОН да испратат повеќе набљудувачи во Сирија


Арапската лига побара од Обединетите нации да испратат поголем број набљудувачи во Сирија, за да се спречи крвопролевањето во таа земја. Арапската лига исто така им даде поддршка на опозициските барања за смена на претседателот на Сирија Башар Ал Асад и ги повика претставниците на опозицијата да се обединат.
Сирија ги оцени барањата на Арапската лига како непријателски акт насочен против стабилноста на таа земја.
XS
SM
MD
LG