Достапни линкови

logo-print

Иран го предупредува Хамас на компромисите со Израел


Иранскиот врховен лидер Али Каменеи

Иранскиот врховен лидер Али Каменеи

Иранскиот врховен лидер Али Каменеи го предупреди палестинското исламистичко движење Хамас да не прави компромиси во борбата со Израел. Според неговата веб страна, Каменеи напишал дека е загрижен, бидејќи компромисите ја слабеат моќта на организацијата. К
оментарите на Каменеи се поради посетата на Иран на лидерот на Хамас, Исмаил Ханија.
XS
SM
MD
LG