Достапни линкови

logo-print

Лидерот на Ал Каеда повикува на помош за бунтовниците во Сирија


Протестите во Сирија

Протестите во Сирија

Лидерот на Ал Каеда, Ајман ал Завахри ги повика муслиманите да ги поддржат бунтовниците во Сирија кои бараат претседателот Башар ал Асад да поднесе оставка. Во осум минутното видео постирано на интернет Завахри ги повикува муслиманите во Турција, Ирак, Либан и Јордан да им помогнат на сириските бунтовници.
Тој исто така ги повикува Сиријците да не им се противат на западните и арапските власти при нивните протести против режимот на Асад.
XS
SM
MD
LG