Достапни линкови

logo-print

Израелските синдикати го прекинаа штрајкот


Израелските синдикати соопштија дека го прекинуваат петдневниот штрајк, откако постигнаа договор со Министерството за финансии. Синдикатите протестираа против широката употреба на работниците под договор во јавниот и приватниот сектор. Министерството на синдикатите им ветило дека работниците под договор ќе добијат покачување на платата и поголеми бенефиции.
Досега тие зимаа помали плати од колегите кои имаат постојан работен однос.
XS
SM
MD
LG