Достапни линкови

logo-print

Либија бара Нигерија да го екстрадира синот на Гадафи


Саади Гадафи

Саади Гадафи

Либиските власти побараа од Нигерија да го предаде Саади Гадафи, еден од синовите на поранешниот либиски претседател Моамер Гадафи. Нигериското министерство за правда соопшти дека нема да го екстрадира Саади, поради стравувањата дека ќе биде убиен ако се врати во неговата земја.
XS
SM
MD
LG