Достапни линкови

logo-print

Краен рок за усвојување на планот за штедење во грчкиот Парламент


Протестите во Грција против мерките за штедење

Протестите во Грција против мерките за штедење

Грчкиот парламент мора до крајот на денот да ги усвои новите мерки за штедење за да ги добие 130 милијарди евра од ЕУ за да се справи со должничката криза на земјата.
Грчкиот премиер Лукас Пападемос нагласувајќи ја важноста за усвојувањето на мерките вчера се појави на националната телевизија. Тој изјави дека доколку се случи спротивното во земјата ќе настане хаос и социјални немири.
XS
SM
MD
LG