Достапни линкови

logo-print

Протестите во Египет без голем ефект


Протестите на плоштадо тахрир

Протестите на плоштадо тахрир

Повиците на египетските активисти за одбележување на годишнината од соборувањето на претседателот Хосни Мубарак очигледно немаа голем ефект. На протестите на универзитетите и на други јавни места учествуваа малку луѓе. На плоштадотот Тахрир каде лани се одржуваа најголемите протести против режимот на Мубарак имаше само околу 200 лица.
Протестите вчера беа и со цел да се зголеми притисокот врз Врховниот совет на вооружените сили да ја предаде власта на цивилите.
XS
SM
MD
LG