Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени петмина полицајци


Авганистанските власти соопштија дека петмина полицајци биле убиени во денешната експлозија на бомба поставена на пат во јужниот дел на земјата. Во експлозијата имало повредено и еден цивил.
XS
SM
MD
LG