Достапни линкови

logo-print

Египетската војска предупреди на можен заговор


Египетските воени лидери предупредија дека земјата се соочува со заговор за ширење хаос за што би биле искористени денешните демонстрации по повод првата годишнина од соборувањето од власт на претседателот Хосни Мубарак. Генералите кои од тогаш раководат во Египет соопштија дека вооружените сили нема да дозволат нереди и нема да прифатат никакви ултиматуми.
XS
SM
MD
LG