Достапни линкови

logo-print

Панета бара натамошна истрага за маринците


Леон Панета

Леон Панета

Американскиот секретар за одбарана Леон Панета побара од командата на Маринскиот корпус да ја преиспита одлуката да не покрене дисциплинска постапка против снајперисти на тој род на американската војска кои позирале на една фотографија со знак кој потсетува на нацистички симбол. Панета се заложи командата да преземе соодветна акција, бидејќи расистичките симболи немаат место во американската војска.
XS
SM
MD
LG