Достапни линкови

logo-print

Кина сака со дијалог да ја реши кризата со иранската нуклеарна програма


Кина соопшти дека испраќа свој висок претставник во Иран на разговори за нуклеарната програма на Техеран. Според кинеското министерство за надворешни работи, дијалогот и соработката се единственото решение за овој проблем. До оваа посета доаѓа откако Соединетите Држави и Европската Унија ги заострија санкциите против Иран.
XS
SM
MD
LG