Достапни линкови

logo-print

Руската Дума со подршка за сиријскиот режим


Руските законодавци и дадоа силна подршка на владата во Кремљ во заштитата на режимот на сиријскиот претседател Башар Ал Аасад од меѓународни санкции проади насилното задушување на демонстрациите. Во дебатата во руската Дума доминираа ставови дека не треба да биде дозволена странска интервенција во Сирија и оти Западот и арапските земји се обидуваат да го соборат сиријскиот режим.
XS
SM
MD
LG