Достапни линкови

logo-print

Нови жртви во насилствата во Сирија


Градот Хомс по бомбардирањето

Градот Хомс по бомбардирањето

Сириските опозициски активисти соопштија дека десетици лица загинале за време на големата безбедносна операција во главниот град Хомс. Сириската организација за човекови права информираше дека владините сили почнале да го бомбардираат градот со ракети со што продолжил шестдневниот напад на градот.
Се верува дека загинале 400 лица во последните неколку дена, но бројот на жртвите не може да се потврди поради рестрикциите кои владата ги воведе кон странските новинари.
XS
SM
MD
LG