Достапни линкови

logo-print

Министерот Никола Попоски во посета на Летонија


Никола Попоски

Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски денеска е во посета на Летонија. Како што е соопштено тој ќе се сретне со својот колега Едгар Ринкевич. Тема на разговорите ќе бидат перспективите на македонските евроинтеграции.
На оваа посета претходеше посетата во Естонија каде беше нагласена потребата од споделување на искуствата на Естонија во европските и евроатлaнтските интегративни процеси како успешен пример за целосна интеграција.
XS
SM
MD
LG