Достапни линкови

logo-print

Налог за апсење на поранешниот претседател на Малдиви


Малдиви

Малдиви

Судот во Малдиви издаде налог за апсење на поранешниот претседател Мохамед Нашид. Полицијата одби да ги открие причините за налогот и не соопшти кога планира да го уапси Нашид, кој живее во неговиот дом во главниот град Мале, опкружен со илјадници негови приврзаници.
Нашид во вторникот соопшти дека дава отказ од функцијата за подоцна да тврди дека бил принуден на таквиот чекор од полицијата и војската.
XS
SM
MD
LG