Достапни линкови

logo-print

Францускиот претседател Саркози со предизборни ветувања


Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози ги започна активностите за неговата кампања за реизбор на функцијата со тоа што најави дека ќе ги поддржи геј браковите и еутаназијата. Саркози во весникот Ле фигаро ги отфрли плановите на социјалистичката партија со кои им се дозволува на странците да гласаат на локалните избори и предложил реферндум за рестрикција на правата на невработените.
Саркози се промовирал себеси како бранител на традиционалните вредности во време на промени.
XS
SM
MD
LG