Достапни линкови

logo-print

Грчките лидери постигнаа договор за новите мерки за штедење


Лидерите на владејачките партии во Грција

Лидерите на владејачките партии во Грција

Грчките политички лидери постигнаа договор со меѓународните кредитори од ЕУ, Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд за новиот пакет помош, кој ќе и овозможи на земјата да избегне банкрот.
Информацијата за договорот ја потврдија двајца претставници на грчката Влада кои побараа анонимност и одбија да соопштат детали за спогодбата.
Проблем во последната фаза на преговорите беше прашањето за намалување на пензиите.
XS
SM
MD
LG