Достапни линкови

logo-print

Отровен алхохол уби 30 лица во Индија


Индиските власти соопштија дека најмалку 30 лица починале од конзумацијата на отровен алхохол произведен во домашни услови. Тие предупредијата дека бројката на жртви може да се зголеми, бидејќи повеќе од 100 лица пиеле од ликерот.
Полицијата уапсила десет лица за производство на нелегален алхохол и издадена е наредба за пронаоѓање на добавувачите на пијалокот.
XS
SM
MD
LG