Достапни линкови

logo-print

Милионски загуби на Ер Франс поради штрајкот


Ер Франс соопшти дека штрајкот на вработените дневно ја чини компанијата околу 8 до 10 милиони евра. Авиокомпанијата денеска на последниот ден од четиридневниот штрајк откажа 35 насто од долгите летови и 25 насто од кратките.
Синдикатот на Ер Франс утре ќе се сретне со претставници на француската влада со кои ќе разговара за подготовката на законот со кој се ограничува правото на штрајк.
XS
SM
MD
LG