Достапни линкови

logo-print

Папата повика на молитва за жртвите од студот


Папата Бенедикт шеснаести

Папата Бенедикт шеснаести

Папата Бенедикт шеснаести повика на молитва за жртвите од студот кој ја зафати Европа. Речиси 500 лица починаа во последните недели, поради екстремно ниските температури низ стариот континент.
Најголем дел од жртвите се бездомници и сиромашни лица.
XS
SM
MD
LG