Достапни линкови

Американците гласаат за републиканските кандидати во три држави


Мит Ромни

Мит Ромни

Водечкиот кандидат на Републиканската партија за претседателските избори во САД, Мит Ромни се надева дека ќе победи и на гласањето во Минесота и Колорадо. Ромни веќе победи во две држави, Флорида и Невада.
Но и неговиот ривал Рик Санторум се надева на победа со која ќе ја оживее неговата кандидатура.
Другите двајца кандидати Њут Гринич и Рон Пол се се уште во трката, но тешко дека ќе добијат повеќе гласови од нивните ривали. И во државата Мисури исто така денеска се одржува гласање.
XS
SM
MD
LG