Достапни линкови

logo-print

Уапсени двајца шпиони на сириските опозиционери во Германија


Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле

Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле

Германската полиција соопшти дека уапсила двајца мажи кои се осомничени дека ги шпионирале сириските опозициони групи во земјата.
Министерот за надворешни работи Гвидо Вестервеле го предупредил сирискиот амбасадор дека таквите активности нема да бидат толерирани.
XS
SM
MD
LG