Достапни линкови

logo-print

Уапсени имигранти од Косово во Унгарија


Унгарската гранична полиција приведе осуммина илегални имигранти од Косово. Осуммината мажи, на возраст од 19 до 25 години биле во лоша здравствена состојба и на граница на измрзнување.
Тие биле откриени додека се криеле во снегот во близина на местото Гара на југот од Унгарија. Приведените имигранти се сместени во прифатилиште, каде им е дадена нова облека и храна.
XS
SM
MD
LG