Достапни линкови

logo-print

Американски генерал во посета на Пакистан


Генералот Џејмс Матис

Генералот Џејмс Матис

Американските власти соопштија дека генералот Џејмс Матис, кој е началник на главната команда на американската армија ќе го посети Пакистан во наредниот месец со цел да се стави крај на нетрпеливоста меѓу двете земји.
Матис би требало да се сретне со пакистанскот шеф на армијата, генералот Ашфак Первез Кајани со кој ќе раговара за американската истрага околу воздушниот напад, при кој загинаа 24 пакистански војници.
XS
SM
MD
LG