Достапни линкови

logo-print

Се повеќе земји ги повлекуваат своите амбасадори од Сирија


Американската амбасада во Сирија по немирите во земјата

Американската амбасада во Сирија по немирите во земјата

Членките на Заливскиот совет за соработка соопштија дека ќе ги повлечат своите амбасадори од Сирија, поради немирите кои и натаму продолжуваат во земјата. Во соопштението, шесте нации на советот го осудуваат крвопролевањето на сирискиот народ.
Италија, Франција и Шпанија исто така објавија дека ќе ги отповикаат нивните амбасадори од Сирија.
XS
SM
MD
LG