Достапни линкови

logo-print

Путин со изборни ветувања за намалување на привилегиите на владините лица


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека ако победи на претседателските избори ќе им ги намали собраќајните привилегии на владините лица, Во моментов има околу 890 владини лица кои имаат право да се движат по улиците без да ги почитуваат собраќајните правила.
Путин најави дека нивна бројка од стотици ќе се намали на неколу десетици.
XS
SM
MD
LG