Достапни линкови

logo-print

Пратениците на Тимошенко го прекинаа говорот на Јанукович


Украинскиот претседател Виктор Јанукович на првата седница на Парламентот

Украинскиот претседател Виктор Јанукович на првата седница на Парламентот

Десетина пратеници од партијата на поранешниот премиер на Украина, Јулија Тимошенко го прекинаа говорот на претседателот Виктор Јанукович на отварањето на првата седница на Парламентот. Тие бараат слобода за Тимошенко, која се наоѓа во затвор за злоупотреба на функцијата.
Нејзините приврзаници сметаат дека пресудата на Тимошенко била политички мотивирана.
XS
SM
MD
LG