Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во урнатата фабрика во Пакистан


Бројот на загинати во урнатата фабрика во Пакистан се искачи на 17 лица. Властите стравуваат дека уште дваесетмина работници се заглавени под рушевините во источниот град Лахор. Четиринаесетмина биле извлечени живи од местото на настанот. Трокатната зграда се урна во понеделникот по експлозија на бојлер во погонот.
XS
SM
MD
LG