Достапни линкови

logo-print

Хелихоптер на НАТО се урнал во Авганистан


Хелихоптер на НАТО во Авганистан

Хелихоптер на НАТО во Авганистан

НАТО соопшти дека еден нивен хелихоптер се урнал во источниот дел на Авганистан, при што сите од екипажот преживеале. Според соопштението, екипажот бил префрлен до најблиската воена база.
На местото каде што се урнал хелихоптерот немало непријателски активности.
XS
SM
MD
LG