Достапни линкови

САД ги повлекоа своите дипломати од Сирија


Американската амбасада во Сирија

Американската амбасада во Сирија

САД ги повлекоа своите дипломати од Сирија, поради немирите во земјата. Амбасадорот Роберт Форд и другите дипломати денеска ја напуштиле Сирија.
Стејт департментот предупреди дека ќе ја затвори амбасадата, ако владата на претседателот Башар ал Асад не ја зголеми нејзината заштита.
XS
SM
MD
LG