Достапни линкови

logo-print

Не престануваат бомбардирањата на градовите во Сирија


Бомбардирањата во Хомс

Бомбардирањата во Хомс

Сириските безбедносни сили повторно бомбардираа некои градови во земјата. Опозиционите активисти соопштија дека најмалу 17 лица во Хомас, а жртви има и во Алепо, Забадани и главниот град Дамаск.
Според извештаите сириската војска соопштила дека ќе формира нов совет за ослободување на земјата.
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека конфликтот во Сирија треба да се реши без воена интервенција.
XS
SM
MD
LG