Достапни линкови

logo-print

Земјотресот на Филипините однесе најмалку 43 животи


Филипинската војска соопшти дека најмалку 43 лица загинале за време на силниот земјотрес што го погоди централниот филипински остров Цебу.
Властите соопштија дека потресот со сила од 6,9 степени според Рихтеровата скала предизвикал штети на зградите, а најмалку 29 лица се исчезнати.
XS
SM
MD
LG