Достапни линкови

logo-print

Најмалку пет жртви при експлозија на фабрика во Пакистан


Најмалку 5 лица загинале при денешната експлозија на гас во пакистанскиот град Лахоре, која предизвика уривање на една трикатна фабрика. Спасувачките екипи се обидуваат да стигнат до десетиците работници кои се заробени под урнатините. Според властите, во фабриката имало 60 работници кога се случила експлозијата.
XS
SM
MD
LG