Достапни линкови

logo-print

Нови бомбардирања во Сирија


Хомс

Хомс

Новинските агенции, повикувајќи се на сиријски активисти, јавуваат дека сиријските безбедносни сили повторно го бомбрадиле градот Хомс при што убиле најмалку 15 луѓе, додека над 150 други биле ранети. До ова доаѓа на два дена откако во бомбардирањето на Хомс загинале над 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG