Достапни линкови

logo-print

Експлозија во фабрика во Пакистан


Денешната експлозија на гас во пакистанскиот град Лахоре предизвика уривање на една трикатна фабрика. Според властите, во фабриката имало 60 работници кога се случила експлозијата. Агенциите јавуваат дека двајца од нив загинале, додека досега 10 работници биле извлечени од под урнатините.
XS
SM
MD
LG