Достапни линкови

logo-print

Бесими во работна посета на Србија


Министерот за одбрана Фатмир Бесими.

Министерот за одбрана Фатмир Бесими.

Делегација од Министерството за одбрана предводена од министерот Фатмир Бесими денеска ќе престојува во работна посета на Белград. Предвидено е Бесими да се сретне со српскиот министер за одбрана Драган Шутановац и со началникот на Генералштабот на Армијата на Србија, генерал потполковник Љубиша Диковиќ.

Престојот во Белград, Бесими ќе го заокружи со посета на ЈП „Југоимпорт-СДПР“, коe е во државна сопственост и се занимава со трговија со оружје, одбранбена опрема и трансфер на технологии.
XS
SM
MD
LG