Достапни линкови

logo-print

Нетенјаху следниот месец во посета на САД


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху ќе ги посети САД на почетокот на наредниот месец со цел да се обрати на годишната конвенција на произраелското лоби АИПАК. Во извештајот на неговиот кабинет не е наведено дали Нетанјаху ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Но според израелски политички извори веројатно тие ќе се сретнат да разговараат за шпекулациите во последно време дека Израел во наредните месеци ќе ги нападне иранските нуклеарни централи.
XS
SM
MD
LG