Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во посета на Бугарија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска пристигна во Софија со цел да ги убеди властите да ја намалат нивната зависност од руската енергија, бидејќи на тој начин Источна Европа подлегнува на политичкиот притисок од Москва. Клинтон ќе понуди алтернативни решенија за постоечките гасоводи кои се контролирани од страна на Русија и ќе разговара и за развој на нови енергетски извори.
XS
SM
MD
LG