Достапни линкови

logo-print

Воен конвој мета на бомбашки напад во Пакистан


Пакистански војник

Пакистански војник

Еден војник во Пакистан загинал, при експлзоија на бомба поставена покрај патот додека неговиот воен конвој поминувал во реонот Курам. Други 12 војници од конвојот се повредени во престрелка со талибанците по експлозија.
Се уште не се знае дали некој од милитаните загинал или има повредени. Во реонот Курам повеќе од 100 милитанти и десетици војници се убиени во последните две недели.
XS
SM
MD
LG