Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот премиер во Катар на мировен договор за Авганистан


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани

Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани

Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани утре ќе отпатува во Катар на разговори за можен мировен договор со кој ќе се стави крај на десетгодишната војна на талибанците во Авганистан.
Потпаролот на министерството за внатрешни работи за пакистанскиот сервис на Радио Слободна Европа изјави дека премиерот ќе оствари билатерални разговори на кои сообено ќе се разговара за состојбата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG