Достапни линкови

logo-print

Бесими утре во посета на Белград


Министерот за одбрана Фатмир Бесими

Министерот за одбрана Фатмир Бесими

Делегација од Министерството за одбрана предводена од министерот Фатмир Бесими утре ќе престојува во работна посета на Белград. Бесими ќе сретне со српскиот министер за одбрана Драган Шутановац и со началникот на Генералштабот на Армијата на Србија, генерал потполковник Љубиша Диковиќ.
Престојот во Белград, Бесими ќе го заокружи со посета на ЈП „Југоимпорт-СДПР“, кој е во државна сопственост и се занимава со трговија со оружје, одбранбена опрема и трансфер на технологии.
XS
SM
MD
LG