Достапни линкови

logo-print

Експлозија на автомобил бомба во полициска станица во Авганистан


Експлозија на автомобил бомба во Кандахар

Експлозија на автомобил бомба во Кандахар

Најмалку шест полицајци загинаа, а 16 лица се повредени при експлозија на автомобил бомба во авганистанскиот град Кандахар. Нападот се случил на паркинг зоната на полициска станица во градот.
Локалните власти соопштија дека меѓу повредените се шест полицајци и 10 цивили.
XS
SM
MD
LG