Достапни линкови

logo-print

Девет луѓе починале од студ во Србија


Големи наноси на снег во Србија

Големи наноси на снег во Србија

Началникот на Секторот за вонредни ситуации при српското МВР Предраг Мариќ изјави дека девет луѓе досега починале од студ во Србија. Додека пак во 32 општини е прогласена вонредна состојба, а околу 69.700 граѓани во овој момент се изолирани од светот.
Најдоцна до попладне, според Мариќ ќе се знае дали ќе биде прогласена вонредна состојба на територијата на цела Србија, за само еден дел или нема да се погласи воопшто.
XS
SM
MD
LG